Členství a akreditace
O nás
Dosažení našeho cíle není jen sen, ale dobře definovaný akční plán. Světová romská federace uspořádala největší setkání romských vůdců a organizací a sdružení s více než 350 účastníky, kteří zastupují 32 zemí světa, aby sestavili akční plán na rok 2017.
Mnoho vůdců, aktivistů, členských organizací od té doby přišlo a odešlo a kvůli vnitřním neshodám a nedostatku kompetencí jsme se ke konci roku 2019 museli s mnoha lidmi rozejít a organizaci restrukturalizovat.
Od té doby zkoumáme a inovujeme účinné strategie a životaschopná řešení k řešení problémů, kterým Romové čelí, a jsme připraveni se o ně s vámi podělit. Ale musíte být připraveni přijmout změnu. Přestože Hnutí za práva Romů existuje již 52 let, ve zlepšování podmínek pro Romy bylo dosaženo jen malého pokroku. Místo toho se úsilí pomoci jim stalo prosperujícím obchodním odvětvím – miliony nebo dokonce miliardy eur se utrácejí na neefektivní projekty a programy, které nedosahují svých cílů.
Jsme pilní a zaměření na naše cíle. Iniciativně jsme komunikovali se světovými romskými aktivisty, komunitními vůdci, veřejnými činiteli a občanskou společností, abychom zahájili diskusi, která nás zavede do sjednocenější budoucnosti a vytvoří akční plán, který bude utvářet budoucnost našich komunit a Romů. v celosvětovém měřítku.
Světová romská federace je specializovaná organizace, jejímž cílem je pozvednout a posílit romskou komunitu po celém světě. Jako součást zvláštní skupiny zainteresovaných stran v rámci OSN, která se nakonec stane vlastní institucí, máme jedinečnou výsadu zastupovat zájmy této komunity v celosvětovém měřítku. Naším posláním je společně pracovat na zajištění rovných příležitostí, zachování romské kultury a dědictví a na podpoře sociálního začleňování.
Naše hodnoty jsou založeny na principech partnerství, transparentnosti a inkluzivity. Světová romská federace si klade za cíl rozšířit své působení ve více zemích a navázat přátelské vztahy s vládami, aby zajistila dodržování a ochranu práv Romů.
Představujeme si svět, kde je romská komunita oceňována a respektována a kde jsou respektována jejich lidská práva. Proto se snažíme přispívat k cílům udržitelného rozvoje OSN do roku 2030. Snažíme se uplatňovat své právo jako suverénní subjekt na sebeurčení a samosprávu naší komunity v zemích, ve kterých naše komunita sídlí.
Usilujeme o zachování a propagaci našeho kulturního, sociálního a duchovního dědictví a usilujeme o rozvoj naší komunity prostřednictvím udržitelného a inkluzivního ekonomického modelu. Chceme zajistit, aby naši lidé měli k dispozici nezbytné prostředky k tomu, aby mohli žít důstojný život, a aby jim byly poskytnuty nezbytné zdroje k dosažení jejich cílů.
Chceme překlenout propast mezi naší komunitou a vládami poskytnutím platformy, kterou jsme vytvořili a která může posílit vztah mezi naší komunitou a vládou. Naše platforma je komunitní iniciativa, která poskytuje naší komunitě cestu, jak vyjádřit své obavy a nápady týkající se problémů, které jsou pro ně důležité. Poskytujeme aktuální řešení problémů, kterým naše komunita čelí, která mohou vlády snadno implementovat.
Bojujeme za uznání jako národ. Bojujeme za svá práva jako lid i jako národ. Bojujeme za osvobození od pronásledování a nenávisti. Bojujeme za to, abychom byli uznáni jako legitimní etnikum, stejně jako všichni ostatní před námi. Jsme Romové, vždy jsme byli Romové, vždy budeme Romové, bez ohledu na podskupinu, dialekt nebo náboženství! Jsme stejně rozmanití jako každý jiný národní stát!